Güvenli Turizm Sertifikası ve Covid-19 ile İlgili Açıklamamız:Güvenli Turizm Sertifikası

Safe Tourism Certificate
Değerli Misafirlerimiz;

Bilindiği üzere Dünya Sağlık Örgütü tarafından Pandemi kapsamına alınan yeni Koronavirüs (COVID-19) salgınının yayılmasının önlenmesine yönelik olarak otelimizde aldığımız tedbirler ile, siz değerli misafirlerimizin gönül rahatlığı ile geçirebileceği güvenli bir tatil hizmeti sunmak için sizleri bilgilendirmek istiyoruz.

Hotel Rena ailesi olarak önceliğimiz, misafirlerimizin ve çalışanlarımızın sağlığıdır. Sağlık Bakanlığı ve Turizm Bakanlığı genelgeleri doğrultusunda;

Otelimizde yönetim ve tüm kadrolarımızda kişisel hijyen,

Genel mekanlar hijyeni,

Oda hijyeni,

Havuz hijyeni,

Mutfak ve servis hijyeni uygulamalarında hepimiz eğitim aldık ve bu bilinci en üst düzeyde sürdürmek için kriz yönetimi ve takip çizelgeleri oluşturduk.

Pandemi ile ilgili sürekli güncellenen bilgileri yakından takip ediyor ve tesisimizde de güncellemeleri hemen uygulamaya sokuyoruz.

Kullandığımız temizlik, hijyen, dezenfektan ve havuz kimyasalları ürünleri, yetkili kurumlardan tarafından onaylı ve belgeli ürünler olup, gerekli uygulamaları sürekli ve maksimum düzeyde uygulama ile gerekli tedbirleri alıyoruz.

01. Misafirlerimize kalacakları süre içerisinde, tesis içerisinde sağlıklı bir izolasyon sağlayabilmek için gerekli bilgilendirmeler siz misafirlerimizin ve çalışanlarımızın sağılığını koruyabilmek amaçlı uyulması gereken Sağlık Bakanlığı, Bilim Kurulları ve Turizm Bakanlığı’nın tavsiye ettiği kurallar harfiyen uygulanmakta, gerekli form, belge ve taahhütler imza altına alınmaktadır.

02. Her misafire otel girişinde, Sağlık Bakanlığı’nın belirlediği sorular yöneltilip, ihtiyaç olması durumunda yetkili Kamu Kurumları ile paylaşılmak üzere Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’na uygun olarak, misafirin açık rızası ile kayıt altına alınmaktadır.

03. Temassız ateş ölçer ile tüm giriş yapan misafirler, tedarikçiler ve personelin ateşi ölçülmekte ve 38 dereceden yüksek ateş ölçümlerinde misafir, personel ve tedarikçi işletmeye alınmayarak en yakın sağlık kuruluşuna yönlendirilmektedir.

04. Misafirlerimizin bagajları Check-in esnasında,

Ulv cihazları ile dezenfekte edildikten sonra otelimize alınmaktadır. Check-in esnasında ve sıra oluşabilecek yerlerde misafirlerin beklemeleri gereken sosyal mesafe noktaları işaretlenmiştir.

05. Talep edilmesi halinde otelimizde maske, eldiven gibi koruyucu ekipmanlar verilmektedir.

06. Oda blokaj konumlanmaları, sosyal izolasyon göz önüne alınarak düzenlenmiştir.

07. Odalar, her konaklama sonrası yeterli süre ile havalandırılmakta ve geliştirdiğimiz Kat Hizmetleri Prosedürlerine uygun olarak dezenfekte içerikli ürünler ile temizlenmekte, ayrıca Ulv cihazları ile dezenfekte uygulanmakta ve ozon jeneratörleri ile ozonlama yapılmaktadır. Tv kumandaları, her misafir değişiminde kilitli poşete alınmakta ve tek kullanımlık buklet malzemeleri kullanılmaktadır.

08. Tüm kapı kolları, trabzanlar, wc’ler asansör butonları, masa, sandalyeler, karşılama standları, güvenlik noktaları gibi sık temas gören alanlar kısa aralıklarla Ulv cihazları ile dezenfekte edilmektedir.

09. Oda temizliklerimiz, çapraz bulaşımı engellemek için tek kullanımlık tekstiller ile yapılmaktadır.

10. Tüm önemli noktalarımıza el dezenfektanları, sık kullanıma sevk etmek üzere gözle görülecek şekilde yerleştirilmiştir.

11. Bina ve restoran girişlerine dezenfektan paspasları yerleştirilmiştir.

12. Çamaşırhane hizmetleri Sağlık Bakanlığı ve Turizm Bakanlığı yönetmeliklerine göre uygulanmaktadır.

13. Restoran alanlarındaki masa düzenlerimiz, sosyal izolasyon kuralına uygun olarak azaltılmış sosyal mesafeye dikkat edilmiştir. Mama sandalyeleri dahil tüm temas yüzeyleri Ulv cihazları ve alkol bazlı dezenfektanlar ile temizlenmektedir.

14. Restoran alanlarımızdaki açık büfeler pleksiglas koruma ile izole edilmiştir. Sosyal mesafe işaretlerine uyularak misafirlerimizin seçimleri doğrultusunda tüm yiyecek ve içecekler personelimiz tarafından servis edilecektir. Restoranda tuz, biber, peçeteler, çay karıştırıcılar, şekerler, ketçap mayonez vs. ürünler tek kullanımlık ürünlerdir.

15. Lobilerde, havuz, bahçe, plaj ve iskelede şezlong ve masa düzeni sosyal mesafeyi koruyacak şekilde planlanmıştır. Her gün kullanımlardan sonra masa, sandalye, koltuklar şezlong, şemsiye minderleri Ulv cihazları ile dezenfekte edilmektedir.